עידכון חדש מה – FDA והאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית

עידכון חדש מה – FDA והאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית
צילום: האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית

מינהל התרופות והמזון של ארצות הברית ה – FDA, הודיע אמש (8.9.2022) על קבלת דיווחים אודות סרטן נדיר מסוג  SCC הנקרא בעברית סרטן של תאי קשקש העלול להתפתח ברקמת הצלקת הפנימית (קפסולה) שנוצרת סביב משתלי סילקון בשד. מומחי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית, מצטרפים להודעת ה – FDA  ומעדכנים את הציבור הישראלי, לאור המידע החדש.

באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית כבר הקדימו ועדכנו בשנת 2019 את טפסי ההסכמה לניתוח בכל הסיכונים הקיימים הכוללים משתלי סיליקון כך שכל אישה לפני הניתוח תעודכן ישירות בשיחה עם המנתח הפלסטי שלה ובכתב באמצעות הטפסים. חשוב לציין כי הודעת ה – FDA והאיגוד לכירורגיה פלסטית מתייחסת לסוג נדיר אחר ושונה של סרטן שאינו זהה לדיווחים הקודמים משנים עברו אודות  BIA-ALCL שהיא לימפומה אנפלסטית של תאים גדולים הקשורה גם היא למשתלים בשד. על פי ה – FDA  ולמיטב ידיעתם ישנם 16 מקרים שדווחו של סרטן מסוג  SCC  ועוד 2 מקרים נוספים שדווחו שעדיין נמצאים בבדיקה.

בנוסף על פי ה – FDA  ולמיטב ידיעתם ישנם כ-400 מקרים חשודים בארצות הברית ובסך הכל 1,227 ברחבי העולם נכון לאוגוסט 2022  של BIA-ALCL. בספירה העולמית כלולים גם 8 מקרים מישראל שהתגלו עד כה.

צילום: האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית

יצוין כי משתלי סיליקון משמשים בניתוחים פלסטיים לשיחזור שד בקרב נשים שעברו כריתה, כמו גם בכל ניתוחי הגדלת חזה ובחלק מניתוחי הרמת חזה.  יודגש כי ה – FDA וגם רופאי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית מסבירים: "אם אין תסמינים , אנחנו לא ממליצים להסיר את המשתלים, או באנגלית כפי שכתב ה – FDA  " If you do not have symptoms, the FDA does not recommend the removal of breast implants".

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית מציין כי: "כמו ה – FDA  גם לנו חשוב לעדכן את הציבור לגבי הסכנות ולקרוא לנשים לשים לב לכל שינוי. יש לבצע את בדיקות השד השגרתיות המומלצות על ידי משרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן ובלי קשר גם אם הכל בסדר, להגיע לבדיקה אצל מנתח פלסטי אם חלפו 10 שנים מאז ניתוח הכנסת המשתלים".


ובתוך כך נודע כי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית, נערך בימים אלו לקראת הכנס המדעי ה – 48 של האיגוד שיערך במסגרת קונגרס תל אביב 2023 אשר נחשב לכנס הגדול ביותר בארץ בתחומי הכירורגיה הפלסטית והרפואה האסתטית. הקונגרס יערך בימים רביעי וחמישי  19-20.4.2023 במלון הילטון תל אביב בהשתתפות מרצים מובילים מהעולם ויכלול בין היתר הרצאות ועדכונים בנושא תופעות שהתגלו במשתלי שד.


האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית, הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ-300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית ואסתטית בישראל ברפואה הציבורית והפרטית ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר.

רופאי האיגוד מטפלים בשחזור מומים מולדים, שחזורי שד, עור ורקמות, ניתוחי פציעות מורכבות, נפגעי כוויות, ריפוי פצעים, ניתוחי מיקרוכירורגיה נוירו-וסקולרית, כירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית.

מומחה בכירורגיה פלסטית הוא רופא שלאחר קבלת הרישיון לעסוק ברפואה כללית בישראל בחר להמשיך את הכשרתו ולהתמחות בענף הרפואי הנקרא כירורגיה פלסטית ואסתטית, השלים את תקופת ההתמחות שנמשכה 6 שנים, עמד בהצלחה בכל הדרישות הכרוכות בה וקיבל ממשרד הבריאות תעודת רופא מומחה בתחום זה.

כך שבחלוף כ–13 שנה מתחילת לימודיו הפך לרופא מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית שמביא עמו אל שולחן הטיפולים והניתוחים, ניסיון רב, הכשרה מעמיקה ויכולת למנוע מראש סיבוכים ואף לטפל בהם אם חלילה קרו.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ.

כחברי איגוד יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית.

כתבות נוספות שיוכלו לעניין אתכם
כך תשמרו על העיניים שלכם/ אופטיק אילן
אנו מאמצים רבות את עינינו במהלך היום, לעיתים מבלי לשים...
חשיפה לפיצוצים ואזעקות מגבירה את הסיכון לטנטון
אחת הסיבות להופעת טנטון היא חשיפה לרעש עוצמתי, כמו שאנו...
כדאי לדעת: אילו סימנים אמורים להדליק נורות אזהרה בנקודות חן
לאחרונה חשפה הדוגמנית ומנחת הטלוויזיה: ירדן ויזל, בגילוי מפתיע, שאובחנה...
מחקר חדש מציג את היתרונות בתזונה דלת פחמימות קטוגנית כפיתרון לסוכרת סוג 1
מחקר שהתקיים באוקספורד שבאנגליה ותוצאותיו פורסמו לאחרונה, מצא מדוע תזונה...
מדריך בטיחות של מד"א לקראת חג הסוכות
כמדי שנה, מפרסם מגן דוד אדום מדריך בטיחות לקראת חג...
כל מה שרצית לדעת בנושא השפעת הצום על הבריאות
מאת אלירן דה מאיו, בית הבריאות יום הכיפורים שבפתח מהווה הזדמנות...
תתחילו לצרוך: הזעפרן טוב לבריאות
הזעפרן מוכר לרובנו כאחד התבלינים היקרים בעולם. בני האדם למדו...
איזה מענה תוכלי לקבל לעידוד פוריות בסיוע של בעלי מקצוע
אם את אישה בגיל הפוריות המתכננת להרחיב את המשפחה בקרוב,...
קמפיין חדש נגד סיגריות אלקטרוניות בהשתתפות רוסלנה רודינה ורביד רונן
האגודה למלחמה בסרטן עולה בקמפיין חדש נגד סיגריות אלקטרוניות בהשתתפות...
בעקבות פטירתה של קארין באומן - כל מה שצריך לדעת על אנורקסיה
מאת תמר ידין דיאטנית קלינית יועצת לחברת הרבלייף אנורקסיה נרבוזה היא...
דילוג לתוכן