איך נראה תהליך העבודה בתוך מכוני גמילה?

0
474
איך נראה תהליך העבודה בתוך מכוני גמילה?
קרדיט: freepik

בכניסה למכון גמילה מטופלים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם חרדות וחששות בעיקר בנושא אחד, הגמילה הפיזית. יחד עם זאת, יש עוד מגוון רחב מאוד של שאלות, אשר הצוות המקצועי של מרכז גמילה ויקטוריה רנסנס מזהה אצל המטופלים בהתאם לסיטואציה בה הם נמצאים. כדי לעזור לכם להתכונן ליום המשמעותי ביותר בחיים שאחרי, יצרנו מדריך קצר עם המידע הדרוש לעבודה על תהליך גמילה מקצועי.

ניקוי הגוף מרעלים ושאריות סמים

מוסד גמילה מסמים הוא מקום שבו אתם תעשו את העבודה הכי חשובה בחיים שלכם. אחרי שנים רבות של הרס עצמי והתנהגויות מסוכנות, מוסד גמילה מסמים נותן לכם חלון הזדמנויות לשיפור המצב הבריאותי האישי שלכם, וליצירת דרך חיים חדשה שמתאימה ליכולות שלכם ולגוף שלכם. וכן, השלב הראשון בתהליך הוא מאתגר, והוא כולל תסמיני גמילה מורכבים – אבל אתם תקבלו את העזרה והתמיכה של אנשי מקצוע מיומנים בכל שעות היממה.

עבודה על אלמנטים חברתיים – התנהגותיים

כאשר נכנסים לקבל טיפול בתוך מרכז גמילה מהימורים האלמנט שמשחק בצורה הכי מרכזית שיש, הוא האלמנט ההתנהגותי. לעומת זאת, טיפול בבעיות התמכרות לסמים דורש חשיבה קצת אחרת על בעיות התנהגותיות, ולפעמים גם דיון אישי מעמיק יותר, בנוגע לסיבות שבגללן המטופל בחר לצרוך חומרים במקרים בכמויות גבוהות. התאמה של הטיפול ההתנהגותי מבוססת על המצב האישי של החולה, אבל גם על היכולות של צוות הטיפול וגם על הגישות הטיפוליות שמובילות את המרכז בו אתם נמצאים.

היכרות עם החיים מחדש

לא משנה אם אתם נמצאים בתוך מוסד גמילה מאלכוהול או מסמים, המשימה העיקרית של כל אנשי הצוות שנמצאים סביבכם, וגם שלכם, היא לתכנן את העתיד. אי אפשר לסיים את הטיפול בתוך המרכז, מבלי לדעת איך אתם תתמודדו בפעם הבאה שבה יעמוד מולכם פיתוי בסיטואציות חברתיות שונות. ההצלחה של הטיפול נמדדת בזמן. כמות הזמן שבה אתם שומרים על הגוף שלכם נקי מחומרים מסוכנים. ולכן, שווה לכם להשקיע מאמצים עכשיו ביצירת הרגלי חיים בריאים יותר, מאשר אחר כך בחזרה לטיפול גמילה נוספים.

לאור ניסיון והכרות עם טכניקות טיפול מאוד מתקדמות, מרכז הגמילה ויקטוריה רנסנס יצר טכניקה שמתאימה ללקוחות רבים, ומלווה מטופלים בתהליכי גמילה מורכבים מאוד. זאת כמובן לצד שמירה על סטנדרט טיפול גבוה מאוד כמו גם עבודה יומיומית סיזיפית ודיסקרטית. לפרטים נוספים וליצירת קשר עם צוות החברה: 1-800-205077.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here