שחיקת סחוס בברך טיפול

שחיקת סחוס בברך טיפול
קרדיט pixabay

המון אנשים לא מבינים עד כמה חשוב וקריטי תפקידו של הסחוס בגופנו. התפקיד העיקרי של הסחוס הינו לפזר עומסים בין העצמות, כך למנוע שחיקה מהירה של העצם. ברגע שהעומסים לא מפוזרים בצורה הנכונה, המציאות עשויה להיות סבוכה משדמיינתם. כאבים עזים בעצמות, לצד קושי בביצוע פעולות בסיסיות אותן ביצעתם עד לאחרונה. כדי למנוע שחיקה של הסחוס בברך יהיה עליכם להכיר את דרכי הטיפול היעילות. דרכי טיפול שהוכיחו את עצמן כיעילות ואפקטיביות למנוע את השחיקה עד המקסימום האפשרי. הביאו את עצמכם למצב בו היכולת למנוע את השחיקה תהיה בידיים שלכם. לאחר מכן תוכלו לבחור מהי הדרך המתאימה והנכונה לכם לעצור את השחיקה ולמנוע את הפגיעה בסחוס. כל אחת מהפעולות הללו תעשה את ההבדל מבחינתכם, הבדל שיכול להיות מהותי כאשר בוחנים את השורה התחתונה.

מה גורם לסחוס להישחק?

מכיוון שלסחוס יש תפקיד מרכזי בהגנה על הברך ובפיזור העומסים, העבודה שלו תהיה תמידית. בכל פעם שאתם מזיזים את הברך, הסחוס נכנס לפעולה כדי לבצע את תפקידו. הסיבה שגללה שחיקת סחוס בברך היא דבר שכיח הינה העומס הכבד שמוטל עליו. העבודה של הסחוס אינה נגמרת אף פעם, בכל פעם מחדש הוא יצטרך לבצע את תפקידו על הצד הכי טוב שיש. מהסיבה הזו הסבירות של הסחוס להישחק תהיה גבוהה בהשוואה לכל מיני איברים אחרים בגופנו. תחשבו כי בכל פעם שישנה תנועה שנוגעת לברך, הסחוס באזור זה יצטרך לפזר עומסים. הסבירות לשחיקת הסחוס בברך הינה גבוהה ממה שאתם בכלל מסוגלים לדמיין.

איך מזהים שחיקה של הסחוס?

אינכם צריכים להיות רופאים מומחים על מנת לזהות שחיקת סחוס בברך. הפרמטר שיאפשר לכם להבין כי משהו לא טוב קורה יהיה הכאב העז מהאזור הזה. ברגע שאתם מרגישים כאב חזק באזור הברך, חובה עליכם לבדוק אותו ביתר שאת. בחלק גדול מהמקרים תבינו כי מדובר על שחיקה של הסחוס, עובדה שמחייבת אתכם לפעול. בו בזמן ישנה סיכוי להיווצרות נפיחות באזור הברך, עניין שידליק לכם נורה אדומה. גם קושי בהנעת המפרק של הברך עשוי להעיד במציאות מסוימת על שחיקה של הסחוס.

כיצד מטפלים בשחיקת סחוס?

הרצון הטבעי של כל אחד מאיתנו יהיה לנסות להימנע ככל האפשר מניתוח. כל פעולה כירורגית באזור הברך תהיה האפשרות האחרונה מבין האפשרויות הקיימות. הדרך הראשונה להתמודדות עם שחיקת סחוס בברך תהיה באמצעות נטילת כדורים. הכדורים הם כדורים אנטי דלקתיים שמטרתם למנוע את היווצרות הדלקת ואת החמרת המצב. הדלקת היא הגורם העיקרי שעלול להחמיר את השחיקה ולהגביר את קצב התקדמותה. במקרים חריגים יהיה לקבל זריקות לברך שאמורות גם הן לעכב את התקדמות הדלקת. כל פעולה מהסוג הזה צריכה לעצור את שחיקת הסחוס ולאפשר לכם מרחב נשימה. הכי חשוב שאת הפעולות לא תקבלו תחת לחץ, בסוף מדובר על עניין מהותי מאין כמותו.

לצד הטיפולים התרופתיים והזריקות ישנה חשיבות להגיע לביקורים תכופים במכוני פיזיותרפיה. טיפולי פיזיותרפיה אמורים למנוע את הגבלת התנועה ואת הכאבים העזים המגיעים עם שחיקת הסחוס. אך מה עושים כאשר כל הטיפולים הללו לא עוצרים את התפשטות הדלקת ואת שחיקת הסחוס? במקרים חריגים עוברים לאופציה של ניתוח שמטרתו להפסיק לחלוטין את המציאות הקיימת. ניתוח החלפת ברך אמור להחזיר את התנועה הרצויה ולמנוע מכם כאבים מיותרים. יש כאלה שרואים באפשרות הזו כאפשרות האידיאלית בסל האפשרויות שמולו. הציפייה תהיה לאפשר לכל אחד לחזור לשגרת החיים הנורמטיבית למרות שחיקת הסחוס בברך.

כתבות נוספות שיוכלו לעניין אתכם
אורח חיים בריא – מתחיל בשמירה על תזונה בריאה
לא משנה באיזה שלב בחיים אתם נמצאים, אם אתם מרגישים...
כך תשמרו על העיניים שלכם/ אופטיק אילן
אנו מאמצים רבות את עינינו במהלך היום, לעיתים מבלי לשים...
חשיפה לפיצוצים ואזעקות מגבירה את הסיכון לטנטון
אחת הסיבות להופעת טנטון היא חשיפה לרעש עוצמתי, כמו שאנו...
השתלות שיער הדור הבא
אנשים רבים שסובלים מבעיות של נשירת שיער יודעים לומר: זה...
איך מזהים חור בשן?
חור בשן אף פעם זה לא דבר נעים, אך מדובר...
טיפול במחלות נפשיות
להתמודד עם הפרעה או עם מחלה נפשית זה מאוד מורכב....
טיפולים ייחודיים ומדהימים בפנים
עייפות היא דבר ידוע אשר פוגש את כולנו, כמו כן...
הצהרת נגישות
מעודכן ליום 26/07/2023 אנחנו בלאוס מדיה מחויבים ופועלים למען קידום הנגישות...
הפלה טבעית - סוגים ותסמינים אופייניים
הפלה טבעית נחשבת לאובדן של העובר לפני שבוע 20 להריון....
קורס פדיקור רפואי מחיר משתלם
יצא לך לשמוע על הרבה קולגות שכבר עשו קורס פדיקור...
דילוג לתוכן