שבועיים לבוסטר: מה אחוז ההתחסנות של האוכלוסיה הוותיקה בעיר? וכמה בני נוער כבר השלימו את החיסון השני? כל הנתונים של מכבי בפנים

0
194
קרדיט תמונה: מכבי שירותי בריאות

שבועיים לבוסטר: כ-70% אחוז מבני 60+ מקרב חברי מכבי בבאר שבע התחסנו במנה השלישית

מהו אחוז ההתחסנות של בני הנוער בעיר? כל הנתונים בפנים >>

מכבי שירותי בריאות מעדכנת כי עד כה קרוב ל-70% מבין חבריה בבאר שבע ובאזור הנגב בגילאי 60+ כבר התחסנו במנת החיסון השלישית, ובקרב חבריה בגילאי 50+ בעיר 43% כבר התחסנו במנה השלישית או זימנו תור. בנוסף, 63% מבני הנוער בגילאי 12-15 שהם חברי מכבי מבאר שבע, כבר השלימו את חיסון המנה השנייה.

כמו כן, ממעקב שביצעה מכבי אחר 35 אלף מחוסנים "טריים", בני 12-15, בהשוואה ל-92,000 בני אותם גילים שלא חוסנו – נמצא כי יעילות החיסון עומדת על 95 אחוז. המעקב הוכיח שחיסון פייזר יעיל כנגד הווריאנט, וכי ההדבקה הנוכחית נובעת מירידה בכמות הנוגדנים בקרב מי שחוסן לפני חמישה חודשים ויותר.

החיסונים יתבצעו בתיאום תור מראש בלבד באתר מכבי אונליין, באפליקציה ובמוקד הטלפוני 3555*. למטופלים ייקבעו מראש שני תורים לקבלת שתי מנות החיסון, בהפרש של 21 יום. מידע מלא על מתחמי החיסונים, תהליך החיסון והאישורים הנדרשים מהורי המטופלים, מפורסמים באתר מכבי בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

קרן שכטר אזולאי, ראש מחוז הדרום במכבי שירותי בריאות: "הנתונים מן המעקב שביצעה מכבי מציגים באופן מובהק את יעילות החיסון, ולכן עלינו לצאת ולהתחסן כי זהו הפתרון האפקטיבי ביותר שעומד לרשותנו כעת. החולים הקשים שמאושפזים בבתי החולים באזור דרום וגם הנפטרים הם אנשים שלרוב, למעלה מ-80%, לא התחסנו. לכן עלינו להמשיך להעלות קצב ולהגביר את המאמצים לחסן ככל הניתן את האוכלוסיה, כדי למגר את המגיפה".

קרדיט תמונה: מכבי שירותי בריאות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here