רפואה אסתטית בימינו

רפואה אסתטית בימינו
מקור pixabay

הזכות להיות יפה היא לא כתוצאה מהגנטיקה בלבד בימינו. הטכנולוגיות המתקדמות והכלים החדשים שיש בידיהם של הרופאים והמנתחים בתחום של אסתטיקה רפואית מאפשרים לנשים רבות להגשים חלום ולשפר את המראה החיצוני. הטיפולים האסתטיים לא כוללים רק ניתוחים פלסטיים ובמאמר זה נסקור בקצרה את הטיפולים המוצעים בתחום זה של הרפואה ונלמד כיצד תשלום נאות יוכל לשפר רבות את המראה החיצוני.

הסרת שיער בלייזר

החלום להיות חלק היום נמצא במרחק נגיעה וכיום תחום זה כבר לא פונה רק אל הנשים באוכלוסייה אלא לכולם. טכניקת הלייזר להסרת שיער לצמיתות הולכת וצוברת ניסיון והטכנולוגיה הולכת ומשתפרת עם השנים. בארץ פזורים מכונים רבים להסרת שיער, המחזיקים במכונות שונות העובדות בשיטת הלייזר להסרת השיער. עם זאת, מומלץ לברר היטב אודות המרפאה בהם בחרתם ולקבל המלצות אודותיה. יש לבחון את מקצועיות המרפאה ולבדוק את סוג הטיפול המתאים עבורכם, על פי גוון העור, הטיפול בלייזר למשל אינו יעיל לבעלי שיער בלונדיני או אדמוני.

השתלת שיער

השתלת שיער היא ניתוח קל המבוצע בהרדמה מקומית. השתלת השיער מתבצעת על ידי העברה של שיער בחלקה האחורי של הקרקפת אל החלק הדליל בשיער. לאחר הטיפול השיער המושתל יצמח באופן טבעי ובצורה רגילה כל החיים.

השיטות להשתלת השיער הן שיטת ה FUT, בה מושתלות באמצעות מיקרוסקופ ובאופן פרטני קבוצות של 1-4 שערות בזו אחר זו אל הקרקפת כאשר השיער המושתל יתחיל לצמוח בקצב של סנטימטר אחד בחודש ותוצאות סופיות ניתן לראות כעבור 9-12 חודשים. שיטה אחרת, המתאימה יותר לכיסוי צלקות ואזורים קטנים, היא שיטת ה FUE, בה מושתלת שערה שערה בנפרד.

הסרת משקפיים בלייזר

יותר ויותר אנשים כיום בוחרים להיפטר מנטל המשקפיים ועדשות המגע על ידי ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. בתהליך כירורגי מהיר ולאחר בדיקת התאמה בה נמדד עובי הקרנית. בהחלמה קצרה וללא כאבים, נוכל להיפטר מהמשקפיים. השיטות המקובלות כיום להסרת משקפיים בלייזר הן על ידי טכנולוגיית ה-LASIC, המתאימה לבעלי קרנית עבה וממנה ניתן להחלים במהירות מרבית וטכנולוגיית ה-LASEK, המתאימה לבעלי מספרים גבוהים או לבעלי קרנית עבה כאשר משך ההחלמה מניתוח זה יארך כשבוע.

אסתטיקה ברפואת שיניים

האסתטיקה בתחום רפואת השיניים היא נושא רחב ידיים ופעילות. טיפולים אסתטיים המוצעים כיום בתחום רפואת השיניים יכללו הלבנת שיניים, יישור שיניים, השלמת שיניים חסרות, ציפוי שיניים, כתרי חרסינה בשיניים קדמיות, שתלים דנטאליים ועוד. ביטוח בריאות של קופות חולים אמנם לא יכסה לכם טיפולים אלו לשיניים וכאן הפיתרון הוא רפואה פרטית, עם תשלום נכבד כל אדם יוכל לקבל חיוך מושלם.

ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים הם המילה האחרונה בתחום היופי ושיפור הביטחון העצמי והמראה. אנשים אשר סובלים מבעיות אסתטיות מולדות כאלה או אחרות או אשר עברו תאונות אשר פגעו במראה החיצוני שלהם, יוכלו בימינו לעבור ניתוחים פלסטיים אשר ישפרו באופן משמעותי את מראם החיצוני.

הרפואה הפלסטית מתמקדת בניתוחים הכוללים ניתוחי אף, הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה, שאיבת שומן, מתיחת בטן, מתיחת פנים, ניתוחי עפעפיים, הצמדת אוזניים והקטנת חזה לגבר. כל הניתוחים נחשבים לפעולות כירורגיות פשוטות יחסית והסיכון שבביצועם הוא לא גדול. עם זאת, כמובן שמוטב לבחון היטב את המרפאה בה בוחרים לביצוע הניתוח ולבצע מחקר מקיף אודות הניתוח אותו מתכוונים לעבור תוך סיקור כולל של הסיכונים הכרוכים בביצועו.

קיימים גם ניתוחים פלסטיים הנדרשים עקב מצב רפואי, ניתוח שיחזור שד הוא אחד מהם ונשים רבות שנפגעו מסרטן השד ואשר טופלו על ידי רופא נשים עברו כריתה מלאה של השד בעקבות הסרטן, מחליטות לבצע ניתוח שיחזור שד. ישנן כמה שיטות לניתוח זה ולרוב ניתוחים אלו עוזרים לאישה לצאת ממצב נפשי קשה ואף להימנע מהצורך של טיפולים נפשיים בעתיד.

כתבות נוספות שיוכלו לעניין אתכם
חשיפה לפיצוצים ואזעקות מגבירה את הסיכון לטנטון
אחת הסיבות להופעת טנטון היא חשיפה לרעש עוצמתי, כמו שאנו...
מדריך בטיחות של מד"א לקראת חג הסוכות
כמדי שנה, מפרסם מגן דוד אדום מדריך בטיחות לקראת חג...
איזה מענה תוכלי לקבל לעידוד פוריות בסיוע של בעלי מקצוע
אם את אישה בגיל הפוריות המתכננת להרחיב את המשפחה בקרוב,...
הבינה המלאכותית נגד הסיגריות האלקטרוניות
האגודה למלחמה בסרטן עורכת תחרות יצירות בבינה מלאכותית בנושא סכנות...
לקראת יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל: הקשר הישראלי להמצאה המהפכנית שחוסכת למיליוני גברים, בדיקה פולשנית לאבחון סרטן
על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי מדי שנה מתגלים בעולם...
חכמים בשמש גם בפסח
בעקבות פתיחת עונת הרחצה ולקראת חול המועד פסח, האגודה למלחמה...
שישה טיפים לגברים: איך למזער את הסיכון לחלות בסרטן הערמונית אחרי גיל חמישים?
סרטן הערמונית הוא הנפוץ ביותר בקרב גברים בישראל. על פי...
באילו מקרים מומלצת בדיקת מתכות?
העולם שבו אנחנו חיים רווי בזיהומים. זוהי תוצאה בלתי נמנעת...
עידכון חדש מה – FDA והאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית
מינהל התרופות והמזון של ארצות הברית ה – FDA, הודיע...
כך תימנעו מנזקי הגילוח
גילוח הוא שגרה בעבור גברים רבים, אך מעט דובר על...
דילוג לתוכן