ניתוחי הרמת והגדלת חזה

0
657
ניתוחי הרמת והגדלת חזה
מקור pixabay

ניתוחי אסתטיקה להרמת והגדלת החזה

נשים רבות המתלבטות האם להגדיל את החזה שלהן שואלות את עצמן מה ההבדל בין ניתוח הגדלת חזה להרמת חזה. האם מדובר באותו ניתוח שתוצאותיו דומות? האם יש צורך לעשות את שניהם או שאחד יכול לבוא על חשבון השני? היכן כדאי לבצע ניתוח פלסטי זה? על מנת לעשות סדר בבלגן, נסביר בעמוד זה מה ההבדלים העיקריים בין ניתוח הרמת חזה להגדלת חזה.

ניתוח פלסטי – מידע על התהליכים

ניתוח הגדלת חזה נועד, כשמו הוא, להגדיל את חזה האישה. ניתוח פלסטי זה מתבצע בעזרת הכנסת שתל עשוי גל סיליקון או מים פיזיולוגיים אל חזה האישה דרך חתך המתבצע בבית השחי מתחת לשד או בפיטמה, הכל תלוי בדעת מנתח החזה. השתל מוכנס, מתחת לשריר או מעליו ולאחר מכן מתבצעת סגירה של המקום. מדובר בתהליך פשוט וקל והאשפוז שלו לא נמשך יותר מיממה.

ניתוח הרמת חזה לעומת זאת מתבצע בחזה נפול ומתבצע עקב שינויים משמעותיים במשקל, עקב הריונות או כתוצאה משינויים פיזיולוגיים שהגוף עובר. הניתוח מתבצע אף הוא אצל מנתח פלסטי ובו מסירים חלקי עור לא נחוצים סביב החזה ומבצעים הרמה שלו. יש לציין כי בעקבות ניתוח זה מיקום הפיטמה משתנה בהתאם לכמויות העור המוסרות מהחזה.

הבדלים עיקריים וסכנות בריאות האשה

אז מה בעצם ההבדלים בין הניתוחים? מי שעוברת ניתוח הרמת חזה, לא בהכרח תגדיל אותו ולהיפך. לרוב ההמלצה, על מנת לשמור על בריאות האשה, היא שאם החזה נפול עדיף לבצע הרמה שלו ולהגדיל אותו רק אם מדובר בחזה קטן. ההמלצה החשובה ביותר היא לא לבצע הגדלה של חזה נפול כי עם הזמן הוא שוב ייפול והמראה יהיה לא אסתטי לחלוטין.

בשני הניתוחים התוצאות יכולות להיות מדהימות והכל תלוי כמובן בטיבו של מנתח חזה שמבצע את הניתוח, באופי הניתוח וכמובן בצורתו המקורית של החזה. בחירת מנתח צריכה להתבצע אחרי מחקר ועל המנותחת להחליט בין ניתוח פלסטי המתבצע דרך שירותי בריאות רפואה ציבוריים או דרך שירותי רפואה פרטית. ההבדלים כמובן הם במחיר, טיב המנתח ומשתנים נוספים.

אסתטיקה בניתוחי חזה

ניתוח הגדלת חזה מוסיף לו נפח ומעניק לחזה מקום מיוחד. לעומתי, ניתוח הרמת חזה דואג שיהיה זקוף וגאה כפי שכל אישה היתה רוצה שהחזה שלה ייראה, גם אם זה דורש לעבור ניתוח בשביל זה. נשים רבות עוברות ניתוחים פלסטיים על מנת להרגיש יותר טוב עם עצמן, בריאות הנפש הוא פן חשוב נוסף בהליכים אלו ולעיתים קרובות נשים רבות מרגישות שיפור משמעותי בחייהן לאחר התיקון הפלסטי.

אומנם רוב ניתוחי החזה שאנו שומעים וקוראים עליהם, מדברים על הגדלת חזה או הרמת חזה, אך כיום ישנן לא מעט נשים שעוברות דווקא ניתוחי הקטנת חזה. ניתוחים אלו פופולאריים לא פחות מהשאר ולרוב הם בעלי חשיבות בריאותית לא פחות מאשר חשיבותם האסתטית.

כאמור, בימינו ישנן לא מעט נשים המחליטות לבצע ניתוחים פלסטיים לשיפור מראה החזה שלהם, בין אם מדובר בהרמת חזה, הגדלת חזה או הקטנת חזה. חשוב ומומלץ לבדוק את המכון או בית החולים בו יתבצע הניתוח ואת התהליכים הכרוכים בו טרם ביצוע התהליך.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here