חדשנות וקדמה בתחום הפיזיותרפיה בירושלים והסביבה

חדשנות וקדמה בתחום הפיזיותרפיה בירושלים והסביבה
צילום: מאוחדת

ליטל אייזן –סטי :" פיזיותרפיה הוא מקצוע בריאות העוסק באבחון, טיפול, שיקום ומניעה של ליקויי תנועה בגוף.  מטרתו היא לקדם יכולות תפקודיות של האדם על מנת להשיג חיים עצמאיים ופעילים , כמה שניתן. לאורך השנים התפתח והתקדם מקצוע הפיזיותרפיה והתרחבו גישות הטיפול בתוך המקצוע עצמו והתווספו אליו טיפולים המערבים טכנולוגיה וחדשנות. אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא הטיפול מרחוק (מאוחדת היתה קופת החולים הראשונה בירושלים שהכניסה את הטיפול מרחוק בפיזיותרפיה).

המשמעות היא שמטופל מגיע להערכה פעם אחת אצל פיזיותרפיסט במכון ובמידה והוא נמצא מתאים, מחברים אותו עם אפליקציה ייעודית של חברת wizecare . הפיזיותרפיסט בונה לו תכנית טיפול שעל המטופל לתרגל בביתו ומקבל במייל משוב על אופן הביצוע ויכול לתת למטופל משוב דרך המייל. ובנוסף, הפיזיותרפיסט יכול להעלות/להוריד את רמת התרגילים, כך שיתאימו לצרכי שיקום המטופל וליכולתו.  האפליקציה מתאימה למטופלים אחרי פגיעות אורתופדיות, ניתוחים אורתופדיים והחלפות מפרקים. המטופל מקבל את השירות המתקדם דרך טלפון נייד חכם או לחילופין מחשב בבית /בעבודה ובאמצעות כל אחד ממכוני הפיזיותרפיה שלנו בירושלים. היתרון הגדול הוא שהמטופל יכול להתאמן בכל זמן ובכל מקום שנוחים לו תחת בקרה על האופן בו הוא מבצע את התרגילים. בעתיד, יתאפשר טיפול היברידי מלא בו הפיזיותרפיסט יראה את המטופל מתרגל בזמן אמת .

תחום נוסף, עליו אנו שמים דגש במאוחדת במחוז ירושלים, הוא פיזיותרפיה לבני הגיל השלישי. התפתחות הטכנולוגיה הרפואית והתקדמות הטיפולים מעלות את תוחלת החיים מצד אחד אבל במקביל מעלות גם רמת התחלואה והסיכון להיפצע מהצד השני. בפיזיותרפיה, אנו נותנים משקל כבד לעבודה עם בני הגיל השלישי. עבודה על מניעת נפילות הן דרך טיפולים פרטניים והן דרך קבוצות למניעת נפילות. כמו כן, אנו מבצעים טיפולי בית לאוכלוסייה זו , שבחלקה אינה יכולה לצאת מביתם.

צילום: מאוחדת

בנוסף, הקמנו במחוז ירושלים, מרפאת שיקום גריאטרי המשלבת עבודה של רופא גריאטרי מחוזי ופיזיותרפיסטית, הבוחנים ביחד מטופלים גריאטריים הזקוקים לשיקום ומחליטים ביחד על תכנית הטיפול הנכונה לטובת המטופלים. שיתוף פעולה נוסף הוא מתן טיפול פיזיותרפיה של שיקום טרום ניתוחי,  למטופלים גריאטריים המיועדים לעבור ניתוח אלקטיבי, וזאת כדי שהמטופל יגיע לניתוח כמה שיותר מוכן וחזק מבחינת מערכת השלד – שריר.

כמו –כן אנו מקדמים את תחום 'הגישה הישירה' בפיזיותרפיה. משמעות 'הגישה הישירה' היא, שמטופל, הסובל מבעיית שלד- שריר וזקוק לטיפול פיזיותרפיה,  יוכל לקבוע תור לטיפול ישירות לפיזיותרפיסט/ית , מבלי הצורך לעבור קודם אצל הרופא ולקבל הפנייה. הפיזיותרפיסטים שילוו את שירות זה , יעברו הכשרה מקצועית-ייעודית המכשירה אותם להיות חלק מהצוות טיפולי. רק פיזיותרפיסטים עם הכשרה נדרשת ועם הרשאה, יוכלו לקבל מטופלים באופן זה. במצבים בהם קיים חשד שטיפול הפיזיותרפיה אינו הטיפול אותו צריך המטופל, יפנה אותו הפיזיותרפיסט אל הרופא המטפל.

בשנים הקרובות תחום הפיזיותרפיה ימשיך להתקדם ולהתפתח תוך דגש על חדשנות ואנו נהיה חלק בלתי נפרד מתהליך מבורך זה".

כתבות נוספות שיוכלו לעניין אתכם
כך תשמרו על העיניים שלכם/ אופטיק אילן
אנו מאמצים רבות את עינינו במהלך היום, לעיתים מבלי לשים...
חשיפה לפיצוצים ואזעקות מגבירה את הסיכון לטנטון
אחת הסיבות להופעת טנטון היא חשיפה לרעש עוצמתי, כמו שאנו...
כדאי לדעת: אילו סימנים אמורים להדליק נורות אזהרה בנקודות חן
לאחרונה חשפה הדוגמנית ומנחת הטלוויזיה: ירדן ויזל, בגילוי מפתיע, שאובחנה...
מחקר חדש מציג את היתרונות בתזונה דלת פחמימות קטוגנית כפיתרון לסוכרת סוג 1
מחקר שהתקיים באוקספורד שבאנגליה ותוצאותיו פורסמו לאחרונה, מצא מדוע תזונה...
מדריך בטיחות של מד"א לקראת חג הסוכות
כמדי שנה, מפרסם מגן דוד אדום מדריך בטיחות לקראת חג...
כל מה שרצית לדעת בנושא השפעת הצום על הבריאות
מאת אלירן דה מאיו, בית הבריאות יום הכיפורים שבפתח מהווה הזדמנות...
תתחילו לצרוך: הזעפרן טוב לבריאות
הזעפרן מוכר לרובנו כאחד התבלינים היקרים בעולם. בני האדם למדו...
קמפיין חדש נגד סיגריות אלקטרוניות בהשתתפות רוסלנה רודינה ורביד רונן
האגודה למלחמה בסרטן עולה בקמפיין חדש נגד סיגריות אלקטרוניות בהשתתפות...
בעקבות פטירתה של קארין באומן - כל מה שצריך לדעת על אנורקסיה
מאת תמר ידין דיאטנית קלינית יועצת לחברת הרבלייף אנורקסיה נרבוזה היא...
במטרה ללמוד על היערכות וטיפול בחירום: משלחת אנשי רפואה מאירלנד הגיעה למגן דוד אדום
משלחת בכירי שירות האמבולנסים האירי (NAS), הגיעו השבוע לישראל על...
דילוג לתוכן