חדשנות וקדמה בתחום הפיזיותרפיה בירושלים והסביבה

חדשנות וקדמה בתחום הפיזיותרפיה בירושלים והסביבה
צילום: מאוחדת

ליטל אייזן –סטי :" פיזיותרפיה הוא מקצוע בריאות העוסק באבחון, טיפול, שיקום ומניעה של ליקויי תנועה בגוף.  מטרתו היא לקדם יכולות תפקודיות של האדם על מנת להשיג חיים עצמאיים ופעילים , כמה שניתן. לאורך השנים התפתח והתקדם מקצוע הפיזיותרפיה והתרחבו גישות הטיפול בתוך המקצוע עצמו והתווספו אליו טיפולים המערבים טכנולוגיה וחדשנות. אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא הטיפול מרחוק (מאוחדת היתה קופת החולים הראשונה בירושלים שהכניסה את הטיפול מרחוק בפיזיותרפיה).

המשמעות היא שמטופל מגיע להערכה פעם אחת אצל פיזיותרפיסט במכון ובמידה והוא נמצא מתאים, מחברים אותו עם אפליקציה ייעודית של חברת wizecare . הפיזיותרפיסט בונה לו תכנית טיפול שעל המטופל לתרגל בביתו ומקבל במייל משוב על אופן הביצוע ויכול לתת למטופל משוב דרך המייל. ובנוסף, הפיזיותרפיסט יכול להעלות/להוריד את רמת התרגילים, כך שיתאימו לצרכי שיקום המטופל וליכולתו.  האפליקציה מתאימה למטופלים אחרי פגיעות אורתופדיות, ניתוחים אורתופדיים והחלפות מפרקים. המטופל מקבל את השירות המתקדם דרך טלפון נייד חכם או לחילופין מחשב בבית /בעבודה ובאמצעות כל אחד ממכוני הפיזיותרפיה שלנו בירושלים. היתרון הגדול הוא שהמטופל יכול להתאמן בכל זמן ובכל מקום שנוחים לו תחת בקרה על האופן בו הוא מבצע את התרגילים. בעתיד, יתאפשר טיפול היברידי מלא בו הפיזיותרפיסט יראה את המטופל מתרגל בזמן אמת .

תחום נוסף, עליו אנו שמים דגש במאוחדת במחוז ירושלים, הוא פיזיותרפיה לבני הגיל השלישי. התפתחות הטכנולוגיה הרפואית והתקדמות הטיפולים מעלות את תוחלת החיים מצד אחד אבל במקביל מעלות גם רמת התחלואה והסיכון להיפצע מהצד השני. בפיזיותרפיה, אנו נותנים משקל כבד לעבודה עם בני הגיל השלישי. עבודה על מניעת נפילות הן דרך טיפולים פרטניים והן דרך קבוצות למניעת נפילות. כמו כן, אנו מבצעים טיפולי בית לאוכלוסייה זו , שבחלקה אינה יכולה לצאת מביתם.

צילום: מאוחדת

בנוסף, הקמנו במחוז ירושלים, מרפאת שיקום גריאטרי המשלבת עבודה של רופא גריאטרי מחוזי ופיזיותרפיסטית, הבוחנים ביחד מטופלים גריאטריים הזקוקים לשיקום ומחליטים ביחד על תכנית הטיפול הנכונה לטובת המטופלים. שיתוף פעולה נוסף הוא מתן טיפול פיזיותרפיה של שיקום טרום ניתוחי,  למטופלים גריאטריים המיועדים לעבור ניתוח אלקטיבי, וזאת כדי שהמטופל יגיע לניתוח כמה שיותר מוכן וחזק מבחינת מערכת השלד – שריר.

כמו –כן אנו מקדמים את תחום 'הגישה הישירה' בפיזיותרפיה. משמעות 'הגישה הישירה' היא, שמטופל, הסובל מבעיית שלד- שריר וזקוק לטיפול פיזיותרפיה,  יוכל לקבוע תור לטיפול ישירות לפיזיותרפיסט/ית , מבלי הצורך לעבור קודם אצל הרופא ולקבל הפנייה. הפיזיותרפיסטים שילוו את שירות זה , יעברו הכשרה מקצועית-ייעודית המכשירה אותם להיות חלק מהצוות טיפולי. רק פיזיותרפיסטים עם הכשרה נדרשת ועם הרשאה, יוכלו לקבל מטופלים באופן זה. במצבים בהם קיים חשד שטיפול הפיזיותרפיה אינו הטיפול אותו צריך המטופל, יפנה אותו הפיזיותרפיסט אל הרופא המטפל.

בשנים הקרובות תחום הפיזיותרפיה ימשיך להתקדם ולהתפתח תוך דגש על חדשנות ואנו נהיה חלק בלתי נפרד מתהליך מבורך זה".

כתבות נוספות שיוכלו לעניין אתכם
מגנים על הפנים: המדריך המקיף למקדמי הגנה לעור הפנים
כשהקיץ הישראלי מגיע לשיאו, קרני השמש החזקות מלוות אותנו בכל...
טיפול בדום נשימה
טיפול בדום בנשימה
דום נשימה שקורה במהלך השינה הוא תופעה מוכרת מאד שיכולה...
קמפיין חדש לבני נוער נגד כל מוצרי העישון בהשתתפות משפיעני הרשת לנה גריננס ודילן דרור
עלה ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן לקראת החופש הגדול בהפקת משרד...
יום תורם הדם הבינלאומי במד"א: מדוע מנת דם מסוג O כ"כ חשובה? כמה מנות דם נתרמו השנה? איזו עיר בפסגת הרשימה?
מחר (ו') נציין בישראל וברחבי העולם את יום תורם הדם...
לא תאמינו סרטן עור, יכול להגיע גם לציפורניים
באדיבות ד"ר להבית אקרמן, מומחית ברפואת עור כולנו מודעים לכך שחשיפה...
לקראת החופש הגדול: קמפיין חדש עם סיגריה אלקטרונית מדברת
האגודה למלחמה בסרטן עלתה בקמפיין חדש באמצעות חברת התוכן וההפקות...
עומס חום צפוי בימים הקרובים – המלצות מד"א
החל מהיום, ב' (3.6) ובמהלך הימים הקרובים צפוי עומס חום...
ממשיכים להילחם בסרטן: אירוע התרמה אופטימי לטובת המאבק בסרטן עם שירי הנשמה הגדולים של שנות השישים והשבעים ביוזמת חוג הידידים של האגודה למלחמה בסרטן
לצד המשך שגרת המלחמה, חוג הידידים של האגודה למלחמה בסרטן...
עובדות חשובות על פוסט טראומה ואיך ניתן לטפל בה?
כיום ניתן להגיד כי פוסט טראומה משפיע על לפחות 1...
דרכים יצירתיות לשילוב פירות וירקות בתזונה היומית
פירות וירקות הם מרכיב חיוני בתזונה בריאה ומאוזנת, אך לעתים...
דילוג לתוכן