דור אקשטיין ביקורות על המתוק

0
1634
דור אקשטיין ביקורות

בכל פעם שאנחנו אומרים לעצמנו שאנחנו מתחילים דיאטה, באופן אוטומטי אנחנו מבינים שרגע השבירה יגיע מוקדם מהצפוי, וברוב המקרים מכמיהה למתוק. על הרבה דברים יש לנו שליטה, אחד מהדברים שקשה לנו מאוד לשלוט עליו ולעבוד עליו בתהליך חיטוב ותזונה, זה הרצון העז למתוק המגיע בדרך כלל לאחר הארוחה. דור אקשטיין, מאמן לחיטוב הגוף ותזונה, מסביר לנו מדוע זה קורה לנו, וכיצד למנוע את זה. לא פעם אנחנו מקבלים ביקורות על ההתנהלות שלנו בזמן הדיאטה, חלקנו אוכלים מעט מדי, חלקנו יותר מדי, ולא פשוט למצוא תזונה מאוזנת אשר תקל עלינו עם משמעת הדיאטה, ובד בבד תסייע לנו לרדת במשקל. אקשטיין מאמן מוביל לחיטוב הגוף פיצח את הנוסחה כיצד למנוע את הנפילות הללו למתוק, ובכך בעצם נקבל ביקורות חיוביות על התהליך. 

סרטון של דור אקשטיין: איך להפטר לחלוטין מהחשק למתוק

דור אקשטיין ביקורות מזהים את הגורמים

לדברי אקשטיין ישנם שלושה גורמים אשר מובילים אותנו לרצון למתוק:

הרגל – כמו כל דבר שאנו רגילים אליו, גם באוכל אם אנחנו רגילים לאחר כל ארוחה לאכול משהו מתוק, נמשיך בזה ואם לא נאכל נרגיש חוסר והגוף יאותת לנו לאכול.

דילול מאגרי גליקוגן – הגליקוגן נמצא בגופנו בכבד ובשרירים, מדובר על מאגרי פחמימות שבזמן שאנחנו בדיאטה אנחנו אוכלים פחות פחמימות והמאגרים מדללים, ככל שהם מדללים יותר כך הגוף שלנו מאותת לנו לצרוך אותם וסוכרים וזו הכמיהה למתוק.

עליה וירידה בכמות הסוכר – בהתאם לתזונה שלנו כך אנחנו חווים עליות וירידות בכמות הסוכר בגוף. 

דור אקשטיין ביקורות כיצד מתמודדים ומנצחים

נוח וקל מאוד להעביר ביקורות על ההתנהלות בזמן דיאטה, אז איך נצליח להתגבר ולצלוח את המכשול? דור אקשטיין מסביר:

הרגל – יש להימנע ממתוק כלל במשך ארבעה ימים. לרוב המוחלט של האנשים אחרי ארבעה ימים תהיה הקלה משמעותית בכל הרצון והכמיהה שלנו למתוק.

דילול מאגרי גליקוגן – בימי אימון משקולות, יש לאכול כמות גדולה מאוד של פחמימות ואז הגוף ייקח משם את הכמויות שהוא צריך למאגרים. במידה ולא מבצעים אימוני משקולות, אז פעם בשבוע פעם ביום אוכלים כמות ענקית של פחמימות שתתפרס על כמה שעות ותמלא את המאגרים. בדיאטת חיטוב חשוב להיות כמה שיותר במאגרי גליקוגן מלאים, מאחר וריקון יגרום לאובדן שריר ויעצים את החשקים לסוכר. 

עליה וירידה בכמות הסוכר – יש להפחית ארוחות ביום, לא לאכול בכל ארוחה פחמימות, או לאכול פעם ביום ארוחת פחמימות בערב, ואז עד שיהיה רצון למתוק, כבר נישן. 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here