בפתחה של העונה החמה: מה הבדל בין סוגי הדאורדורנטים וכיצד נבחר נכון?

בפתחה של העונה החמה: מה הבדל בין סוגי הדאורדורנטים וכיצד נבחר נכון?
צילום: אסף לוי

דאודורנט ואנטי פרספירנט הם מוצרי היגיינה הנמצאים בשימוש יומיומי אצל גברים ונשים כאחד. בפתחה של העונה החמה, יצאנו לבדוק:  מהו ההבדל בין המוצרים וכיצד נבחר נכון?

לדברי ד"ר סילבי פואניונק, מומחית ברפואת עור ואסתטיקה ויועצת למותג ליראק פריז:" דאודורנט "רגיל" עוזר לריח הזיעה להתנדף – בין אם שימוש בחיידקים המנטרלים את חיידקי הריח ובין אם באמצעות ריח אחר המחפה על ריח הזיעה. כמות הזיעה לפני ואחרי שימוש בדאודורנט תהיה זהה ( בלטינית: דה – משמש קידומת לביטול כמו "אל", ואודור – ריח. כלומר דאודורנט = אל-ריח). אנטיפרספירנט תפקידו להפחית ואף להעלים את כמות הזיעה, כלומר מניעת זיעה. אין צורך להשתמש בשניהם, כי רובם המכריע של האנטיפרספירנטים הם גם דאודורנטים."

צילום: אסף לוי

לדבריה: "האנטי פרספירנטים פועלים באמצעות חסימת בלוטות הזיעה, בדרך כלל באמצעות רכיב אלומיניום מזערי, לכן הם נדרשים לתקן מחמיר כמעט כמו של תרופה,  דאודורנטים משווקים כתכשיר קוסמטי בדומה לבושם ."

אנטי פרספירנטים ל 24 – 48 שעות הם מוצר מבוקש מאוד ומתאימים מאוד לחיילים, מטיילים, אלו היוצאים לקמפינג ואנשים הנמצאים ימים בשטח, ללא גישה למקלחת סדירה  שימוש במוצרים אלו ימנעו  כמויות זיעה הגורמות לאורך זמן לגירויי בעור , לתחושה דביקה ולא נעימה ולריח זיעה. כמו כן, דאודורנט אנטי פרספירנט ל 48 שעות יכול לשמש לא רק לבתי השחי, אלא גם למקומות מועדים לשפשפת כמו ירכיים כפתרון נקודתי ( לא לשימוש קבוע)."

לגבי האלומיניום שבאנטי פרספירנטים אומרת ד"ר פואניונק: " בשנים האחרונות יצאו קולות המגנים את השימוש באנטי פרספירנטים בגלל רכיב האלומיניום. באופן חד משמעי ושאינו משתמע לשתי פנים, מינהל התרופות האמריקאי, ה FDA, שלל כל קשר בין מקרי סרטן או מחלות אחרות ובין שימוש באנטיפרספירנטים, כמויות האלומיניום הינן מזעריות וכמעט שאינן משאירות עקבות, חלקם מועשרים בנחושת שהינה מינרל ומעשירה את העור בחמצן ומעורבת בייצור האלסטין המסייע בגמישות העור. לעומת זאת – אנשים הסובלים מהזעת יצר חריפה ומובכים ממנה, מדווחים על קשר ישיר בין שימוש באנטי פרספירנט ותחושה נוחה עם עצמם – וזה, כידוע, משמעותי במיוחד! עם זאת,  דאורדורנטים  מומלצים לשימוש במידה וישנה רגישות לחומרי האנטיפרספירנט."

כתבות נוספות שיוכלו לעניין אתכם
מגנים על הפנים: המדריך המקיף למקדמי הגנה לעור הפנים
כשהקיץ הישראלי מגיע לשיאו, קרני השמש החזקות מלוות אותנו בכל...
טיפול בדום נשימה
טיפול בדום בנשימה
דום נשימה שקורה במהלך השינה הוא תופעה מוכרת מאד שיכולה...
קמפיין חדש לבני נוער נגד כל מוצרי העישון בהשתתפות משפיעני הרשת לנה גריננס ודילן דרור
עלה ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן לקראת החופש הגדול בהפקת משרד...
יום תורם הדם הבינלאומי במד"א: מדוע מנת דם מסוג O כ"כ חשובה? כמה מנות דם נתרמו השנה? איזו עיר בפסגת הרשימה?
מחר (ו') נציין בישראל וברחבי העולם את יום תורם הדם...
לא תאמינו סרטן עור, יכול להגיע גם לציפורניים
באדיבות ד"ר להבית אקרמן, מומחית ברפואת עור כולנו מודעים לכך שחשיפה...
לקראת החופש הגדול: קמפיין חדש עם סיגריה אלקטרונית מדברת
האגודה למלחמה בסרטן עלתה בקמפיין חדש באמצעות חברת התוכן וההפקות...
עומס חום צפוי בימים הקרובים – המלצות מד"א
החל מהיום, ב' (3.6) ובמהלך הימים הקרובים צפוי עומס חום...
ממשיכים להילחם בסרטן: אירוע התרמה אופטימי לטובת המאבק בסרטן עם שירי הנשמה הגדולים של שנות השישים והשבעים ביוזמת חוג הידידים של האגודה למלחמה בסרטן
לצד המשך שגרת המלחמה, חוג הידידים של האגודה למלחמה בסרטן...
עובדות חשובות על פוסט טראומה ואיך ניתן לטפל בה?
כיום ניתן להגיד כי פוסט טראומה משפיע על לפחות 1...
דרכים יצירתיות לשילוב פירות וירקות בתזונה היומית
פירות וירקות הם מרכיב חיוני בתזונה בריאה ומאוזנת, אך לעתים...
דילוג לתוכן