איך מזהים חור בשן?

איך מזהים חור בשן?
קרדיט: Freepik

חור בשן אף פעם זה לא דבר נעים, אך מדובר על בעיה נפוצה מאוד איתה מתמודדים אנשים רבים. לכל אחד מאיתנו יהיה בשלב מסוים חורים בשיניים, לא משנה כמה ננסה להימנע מהם. עם זאת כמות החורים משתנה בין אנשים שונים בהתאם להיגיינה ולפרמטרים נוספים. במאמר הבא אנו נסביר לכם בדיוק כיצד תוכלו לזהות חור בשן. אינכם צריכים להיות רופאי שיניים כדי לחשוד שיש לכם חור בשן המחייב מענה הולם. ברגע שאתם מזהים את החור בשן, תוכלו לפעול בהתאם כדי למנוע בעיות נוספות. מי שלא יטפל בזמן בחורים בשיניים עשוי למצוא את עצמו מתמודד עם בעיות רבות בעתיד. המאמר נכתב בשיתוף מרפאת שיניים בניהולו של ד״ר שוורץ המציעה מגוון רחב של טיפולי שיניים.

מדוע נוצרים חורים בשיניים?

האמת היא שאין סיבה אחת ספציפית שבגינה נוצרים חורים בשיניים בסבירות גבוהה. כל אחד יכול למנות את הבעיות הנכונות והמתאימות לו באופן אישי לעומת אחרים. חשוב שתכירו את כל הסיבות הנפוצות להיווצרות חורים בשיניים, גם אם הם אינם נוגעים לכם בשלב הנוכחי. חורים בשיניים יכולים להיווצר בגלל גורמים גנטיים שעוברים בתורשה בין בני משפחה. היגיינת פה לקויה עשויה גם היא להגביר את הסיכויים להתמודדות עם חורים בשיניים. אי טיפול בבעיות שיניים בזמן עלול להוביל בשלב מתקדם להיווצרות חורים ולעוד בעיות מגוונות.

כיצד ניתן לזהות חור בשן?

רק כאשר החור יהיה מאוד עמוק ומשמעותי תוכלו לראות אותו בשן עצמה. לרוב חורים בשיניים אינם נראים מכיוון שהם נמצאים באזורים נסתרים מעין. אין זה אומר שלא תהיה לכם האפשרות לזהות את החורים בזמן המתאים. הדרך הכי קלה לזהות חורים בשיניים תהיה על ידי חוסר הנעימות שהם יוצרים. ברגע שנוצר חור בשן תתחילו להרגיש אי נעימות בעת אכילת ושתיית מזונות קרים, חמים ומתוקים. אם התחלתם להרגיע חוסר נעימות לא מוסברת סימן שיש משהו לטפל בו. מעבר לעובדה הזו, יכולים להיות כאבים לא ברורים המגיעים בתדירות משתנה מהאזור הבעייתי.

איך מטפלים בחורים בשיניים?

חשוב מאוד לגשת לרופא השיניים מיד עם ההבנה כי ישנה בעיה שחובה לטפל בה. אל תחכו עוד קצת זמן לראות אם הדברים מסתדרים כי חורים בשיניים לא ייעלמו סתם כך. כל יום שעובר רק עלול להעמיד אתכם במצב לא נעים ולהתמודדות עם בעיות חמורות בהרבה. רופא השיניים ימלא את החור בחומר מיוחד שמשתלב עם השן עצמה. מה שאומר שהחומר יספק לשן את המראה הרצוי, וימנע את כל הכאבים. הטיפול נקרא סתימה מכיוון שהוא סותם את החור שנוצר בשיניים. במקרים חמורים יותר כאשר השן כולה הרוסה הרופא יעשה כתר שנועד להחליף את השן הבעייתית.

כך תוכלו למנוע היווצרות חורים בשיניים

לא תמיד תהיה לכם היכולת למנוע היווצרות של חורים בשיניים. לא פעם תגלו כי למרות משני הזהירות, תמצאו את עצמכם בסיטואציה בה החורים פשוט מופיעים. הסיבה שקשה למנוע חורים בשיניים היא שלא תמיד יודעים מראש מה עלול לגרום להם. הדרך הכי טובה למנוע חורים בשיניים תהיה לצחצח את השיניים פעם ביום ולשמור על היגיינת הפה. ברגע שאתם שומרים על היגיינת הפה, אין סיבה שתתמודדו עם בעיות לא נעימות. מעבר לעובדה הזו, תוכלו גם לגשת לרופא השיניים אחת לכמה חודשים כדי לעשות בדיקה כללית לחלל הפה. במסגרת הבדיקה הכללית ניתן יהיה לזהות חורים בשיניים שהולכים להיווצר, ולטפל בהם בצורה מיידית. תמיד חשוב להיות עם האצבע על הדופק כאשר זה נוגע לחורים בשיניים.

כתבות נוספות שיוכלו לעניין אתכם
אורח חיים בריא – מתחיל בשמירה על תזונה בריאה
לא משנה באיזה שלב בחיים אתם נמצאים, אם אתם מרגישים...
כך תשמרו על העיניים שלכם/ אופטיק אילן
אנו מאמצים רבות את עינינו במהלך היום, לעיתים מבלי לשים...
חשיפה לפיצוצים ואזעקות מגבירה את הסיכון לטנטון
אחת הסיבות להופעת טנטון היא חשיפה לרעש עוצמתי, כמו שאנו...
השתלות שיער הדור הבא
אנשים רבים שסובלים מבעיות של נשירת שיער יודעים לומר: זה...
איך מזהים חור בשן?
חור בשן אף פעם זה לא דבר נעים, אך מדובר...
טיפול במחלות נפשיות
להתמודד עם הפרעה או עם מחלה נפשית זה מאוד מורכב....
טיפולים ייחודיים ומדהימים בפנים
עייפות היא דבר ידוע אשר פוגש את כולנו, כמו כן...
הצהרת נגישות
מעודכן ליום 26/07/2023 אנחנו בלאוס מדיה מחויבים ופועלים למען קידום הנגישות...
הפלה טבעית - סוגים ותסמינים אופייניים
הפלה טבעית נחשבת לאובדן של העובר לפני שבוע 20 להריון....
קורס פדיקור רפואי מחיר משתלם
יצא לך לשמוע על הרבה קולגות שכבר עשו קורס פדיקור...
דילוג לתוכן