רפואת העתיד היא גנטיקה

רפואת העתיד היא גנטיקה
קרדיט Freepik

מדע ורפואה משתכללים מדי יום הודות למחקר המדעי והטכנולוגיה המתפתחת, אבל כבר היום אנחנו יכולים לדעת את העתיד של כולנו באמצעים פשוטים מאוד. רפואת העתיד היא גנטיקה, והזיהוי הנכון של מחלות ובעיות רפואיות על בסיס בדיקות גנטיות יכול להציל חיים ולמנוע שנים של סבל בגלל אבחון לא נכון או חסר. במקרים רבים נעזרים בגנטיקה על מנת לתכנן ילודה כדי לא להביא למצב שבו נולדים ילדים חולים שלא יחיו זמן רב או יסבלו ממחלות גנטיות קשות. כמעט בכל מדינה כיום נהוג לעבור בדיקות גנטיות לפני הריון ולידה כדי לתכנן זאת. במקרים אחרים, כשזה לא נעשה ועולה חשש לבעיות שונות, אפשר לעשות בדיקות גנטיות בהריון עצמו ולקבל את התמונה המלאה של האמא ושל העובר. זה מאפשר לכל הורה להבין מה מצבו של הילד ומה צופן לו העתיד מבחינה בריאותית. את הבדיקות אפשר לעשות באופן פרטי במרפאה של פרופ' ציפורה פליק-זכאי, מהמומחיות הגדולות בישראל לגנטיקה ולייעוץ גנטי.

לבדוק מהו הצופן הגנטי שלכם

צופן גנטי הוא ביטוי שמשמש אותנו בתחומים שונים ואפשר להשתמש בו גם למטרת הבנה טובה יותר של המצב הרפואי שלנו. אנשים בריאים שרוצים בכל זאת לדעת מה מחכה להם וכיצד נכון להם להתנהל ביום יום כדי לא לעודד התפרצות מחלות חבויות יכולים להיעזר בזה בדיוק כמו מי שרוצה לדעת למה לא מאבחנים אותו נכון בגלל בעיה קיימת. במקרים כאלה עוברים בדיקת צ'יפ גנטי שבודקת אזורים בתוך הגנום שלכם אזורים שבהם יש חוסר או עודף של כרומוזומים במקטעים גנטיים. בכך אתם מקבלים תמונה של ליקויים שונים כמו אוטיזם או פיגור אצל עוברים או ילדים או בעיות אחרות שיכולים ללקות בהן מבלי שיאובחנו נכון.

לתכנן הריון ונישואין לפי גנטיקה

בימינו אפשר לתכנן טוב יותר לא רק הריון ולידה כי אם גם נישואין. אפשר לדעת מראש אם זוג שרוצה להקים משפחה עתיד לסבול מבעיות רפואיות או שהוא נשא של גנים מסוימים שגורמים למחלות. זה דבר חשוב ומקובל אצל יהודים משום שאצלנו קיימות בעיות גנטיות רבות שאפשר להימנע מהן. כמו כן, מכיוון שאפשר להביא ילדים לעולם גם כהורים יחידניים והודות לתרומת זרע או ביצית, רצוי לעבור לפני כן בדיקות סקר גנטיות שמבטיחות שלא יהיה מפגש של גנים שיוצר בעיה רפואית בעתיד לילדים שאתם מתכוונים להרות. במרפאה לבדיקות גנטיות של פרופ' ציפורה פליק-זכאי תוכלו לדעת כל מה שאתם רוצים לדעת על כך ולהתכונן טוב יותר לעתיד ולהתארגן נכון יותר.

כתבות נוספות שיוכלו לעניין אתכם
אורח חיים בריא – מתחיל בשמירה על תזונה בריאה
לא משנה באיזה שלב בחיים אתם נמצאים, אם אתם מרגישים...
כך תשמרו על העיניים שלכם/ אופטיק אילן
אנו מאמצים רבות את עינינו במהלך היום, לעיתים מבלי לשים...
חשיפה לפיצוצים ואזעקות מגבירה את הסיכון לטנטון
אחת הסיבות להופעת טנטון היא חשיפה לרעש עוצמתי, כמו שאנו...
השתלות שיער הדור הבא
אנשים רבים שסובלים מבעיות של נשירת שיער יודעים לומר: זה...
איך מזהים חור בשן?
חור בשן אף פעם זה לא דבר נעים, אך מדובר...
טיפול במחלות נפשיות
להתמודד עם הפרעה או עם מחלה נפשית זה מאוד מורכב....
טיפולים ייחודיים ומדהימים בפנים
עייפות היא דבר ידוע אשר פוגש את כולנו, כמו כן...
הצהרת נגישות
מעודכן ליום 26/07/2023 אנחנו בלאוס מדיה מחויבים ופועלים למען קידום הנגישות...
הפלה טבעית - סוגים ותסמינים אופייניים
הפלה טבעית נחשבת לאובדן של העובר לפני שבוע 20 להריון....
קורס פדיקור רפואי מחיר משתלם
יצא לך לשמוע על הרבה קולגות שכבר עשו קורס פדיקור...
דילוג לתוכן